Kurtka skórzana pilotka model A-2 AIR FORCE

Producent: Noble House
Dostępność:
Jest Jest
 (1000 szt.)
Czas realizacji: 5 dni roboczych od wpłaty na konto
  • Rozmiary

szt.
Cena netto: 2 031,71 zł 2 499,00 zł

Legendarna skórzana kurtka pilotka model A-2. Kurtka produkowana dla armii USA od 1932 roku. Używana przez pilotów myśliwców, nawigatorów oraz obsługę naziemną. Z użycia przez pilotów wycofana rozkazem z 1943 roku jednakże jej popularność i wykonanie sprawiło że wielu pilotów używało jej jeszcze wiele lat po zakończeniu wojny często łamiąc regulaminy wojskowe. O jej popularności może świadczyć fakt, iż nosili ją generałowie, między innymi Patton i MacArthur. Prezentowana powyżej reprodukcja kurtki jest wyjątkowa! Kurtki z czerwoną podszewką były wydawane tylko asom myśliwskim po potwierdzeniu piątego zestrzelania.

Wojenna produkcja kurtek A-2 była bardzo różnorodna. Kurtki różniły się kolorami i ich odcieniami (od jasno brązowych po czarne) z tego powodu przedstawiamy czarną A-2 która jest dobrym odwzrorowaniem oryginału. Kurtka charakteryzuje się długimi ramionami. Wykonana z ręcznie farbowanej roślinnymi barwnikami ekskluzywnej czarnej końskiej skóry. Posiada stawiany kołnierz, kieszenie zapinane na zatrzaski. Zamki zazwyczaj Talon (reprodukcja). Pogrubiona podszewka wykonana ze 100% bawełny w koloże czerwonym (przedwojenne podszewki były lniane - wojenne w większości bawełniane) zapewni odrobinę ciepła w jesienne i wiosenne dni. Najwyższa jakość wykonania wierna oryginałowi w atrakcyjnej cenie!!

Dostępne rozmiary od S do 4 XL

Obwód w klatce: 130 cm
Długość rękawa od końca pagonu do ściągacza: 68 cmDetale:

- Ekskluzywna końska skóra
- Ręcznie barwiona naturalnymi barwnikami
- Wierne odzwierciedlenie historycznych szczegółów - kurtka asów myśliwskich
- Kolor czarny
- Czerwona pogrubiona podszewka bawełniana

Bardzo klimatyczna i robiąca wrażenie kurtka pilotka. Kurtka z historią. Idealna na motor, do miasta, zabytkowego samochodu.
POLECAMY!