Kurtka skórzana pilotka model A-2 GOING MY WAY Duplikat-1

Producent: Noble House
Dostępność:
Dostępny na zamówienie (czas oczekiwania 14 dni)
 (1000 szt.)
Czas realizacji: 5 dni roboczych od wpłaty na konto
  • Rozmiary

szt.
Cena netto: 1 787,80 zł 2 199,00 zł
Legendarna skórzana kurtka pilotka model A-2 z elementem dekoracyjnym tzw. Noise Art popularnym w USA w okresie od II wojny światowej do dziś. Wywodzi się od wizerunków postaci, napisów, bohaterów kreskówek malowanych na nosach amerykańskich bombowców i myśliwców walczących z Niemcami i Japonią w latach 1941-45. Kurtka produkowana dla armii USA od 1932 roku. Używana przez pilotów myśliwców, nawigatorów oraz obsługę naziemną. Z użycia przez pilotów wycofana rozkazem z 1943 roku jednakże jej popularność i wykonanie sprawiło że wielu pilotów używało jej jeszcze wiele lat po zakończeniu wojny często łamiąc regulaminy wojskowe. O jej popularności może świadczyć fakt, iż nosili ją generałowie, między innymi Patton i MacArthur.

Kurtka charakteryzuje się długimi ramionami. Wzorowana na kontrakcie wojskowym nr. 42-1402-P. Wykonana z ciemnej grubej byczej skóry. Zakończona ściągaczami. Posiada stawiany kołnierz. Zamki zazwyczaj Talon (reprodukcja). Dwie wszywane naszywki. Grafika Królika Bugsa oraz napisu Going My Way na plecach nanoszona odporną na łuszczenie i uszkodzenia farbą. Najwyższa jakość wykonania wierna oryginałowi w atrakcyjnej cenie!!

Bardzo klimatyczna i robiąca wrażenie kurtka pilotka. Kurtka z historią. Idealna na motor, do miasta, zabytkowego samochodu.
POLECAMY!