Pilotka skórzana B-6 Redskin Shearling

Producent: Noble House
Dostępność:
Jest Jest
 (998 szt.)
Czas realizacji: 5 dni roboczych od wpłaty na konto
  • Rozmiary

szt.
Cena netto: 2 146,34 zł 2 640,00 zł

Legendarna kurka skórzana pilotów USAF B-6


Historia kurtki zaczyna się w 1939 roku kiedy to została oficjalnie wprowadzona do służby dla pilotów mysliwców USAF.  Będąca na wyposażeniu bliźniacza kurtka B-3 była zbyt obszerna i utrudniała pilotowanie w ciasnych kokpitach myśliwców. Model B-6 został "odchudzony" co poprawiło komfort użytkowania. Zaliczana była do kurtek wagi "średniej". Umiejscowiono ją między lekkimi kurtkami A-2 i ciężkimi kożuchami dla pilotów bombowców B-3. Była bardzo popularna w początkowym okresie wojny, kiedy nie latano często na dużych wysokościach, a kabiny pilotów w większości nie miały ogrzewania. Oprócz pilotów była często noszona i lubiana przez obsługę naziemną. Przylegała dobrze do ciała i dobrze się nosiła.

Prezentowana kurtka jest bardzo wierną repliką historyczną z bardzo dużym odwzorowaniem szczegółów. Zastosowano w niej ręczne barwienie przy udziale roślinnych barwników aby uzyskać oryginalny kolor.


Detale:

- Miękka, elastyczna i jednocześnie gruba skóra
- Grube na co najmniej 15mm ocieplenie w owczej wełny

- Replika oryginalnych zamków z 1939r.
- Wysoko stawiana stójka obszyta wełną chroniąca szyję i kark od niskich temperatur
- Dwie kieszenie zewnętrzne
- Regulowane mankiety oraz regulacja pasa (poprawia wygląd sylwetki)

- Ręczna produkcja i nadzór - najwyższa jakość wykonania!

Idealna ciepła kurtka na jesień-zimę i wczesną wiosnę. Świetna kurtka skórzana na motor oraz do uprawiania sportów lotniczych!